İsmet Evden Kaçtı - Gülen Gözler

  görünümler 13,654

ARZU FİLM

Aylar önce

Gülen Gözler, yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı ve Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Müjde Ar, Ayşen Gruda ve Itır Esen gibi isimlerin rol aldığı 1977 yapımı dram - komedi tarzındaki Türk filmi.

Yaşar Usta, (Münir Özkul) karısı Nezaket (Adile Naşit) ve beş yetişkin kızı ile İstanbul'da yaşar. Yaşar usta, erkek çocuğu olur beklentisiyle tüm kızlarına erkek ismi vermiştir. Kalabalık ailesinin geçimini sağlamak için çok çalışmakta, cimriliği ve hilekarlığı ile zengin olmuş eski arkadaşı Yunus'un inşaatları için doğramacılık yapmaktadır. Kızlarının gönül ilişkilerinin hareketliliğinden habersiz bir şekilde, onlara münasip kısmetler bulmak ister. Büyük kızı Fikret'e (Ayşen Gruda) âşık olan Vecihi (Şener Şen) sürekli olarak kapısını aşındırsa da kızını ona vermemekte direnir. Hikmet ise evin alt katındaki çırakların gözdesidir; bütün vaktini onlara oyunlar oynayarak geçirir. En düşkün olduğu kızı İsmet (Müjde Ar) Yunus'un oğlu Temel (Mahmut Hekimoğlu) ile evlenir; fakat Temel babası tarafından onaylanmayan bu evlilik nedeniyle evlatlıktan reddedilir. Yapılan düğünün tüm parası fakir Yaşar Usta'ya kalır.

Vecihi ise Fikret'i istemeye ve reddedilmeye devam etmekte, ara sıra da uçağı ile evin üstünden geçmeyi sürdürmektedir. Annesi Nezaket'in gözdesi olan Nedret (Itır Esen) ise ablası gibi sevdiği gençle evlenmek ister; ama sevgilisi henüz üniversite öğrencisidir. Yaşar Usta'nın evliliğe karşı çıkmasını engellemek için, bu genci ona zengin bir mühendis olarak tanıtırlar. Ancak yeni düğün yapan ailenin parası yoktur. Nezaket kızının düğünü için Yaşar Usta'dan habersiz bir şekilde oturdukları evi ipotek ettirip Müteahhit Yunus'tan borç alır; ancak düğünden sonra bu borcu ödeyemez. Evdeki gençler tavanarasında sabun tozu yapıp para kazanmaya çalışsa da hayalleri hüsranla sonuçlanır. Yunus acımasız bir şekilde parasını istemektedir. Yaşar Usta gerçekleri öğrenince çok üzülür. Tam ipotek nedeniyle evlerini terk etmek üzerelerken, Yunus'un sürekli olarak malzemeden çalarak inşa ettiği sitedeki apartmanlar yıkılır ve pek çok işçi yaralanır. İflas eden Yunus da Yaşar Usta'ya gelir. Onun tüm kötülüklerine rağmen Yaşar Usta ona kucak açar. Filmin sonunda Yaşar Usta, yaşadıkları zorluklara rağmen ailesinin sorunlarının çözülmesi ile mutlu olur ve bu mutluluk anında, sürekli evin üstünde uçtuğu uçakla sonunda eve iniş yapıp kızını isteyen Vecihi'ye Fikret ile evlenme iznini verir.

arzufilmoffi...
ArzuFilmAS
arzufilmasoffic...

YORUMLAR
Cukur_fan_ 011
Cukur_fan_ 011 Aylar önce
Kimler var
SUBUTAY Ç
SUBUTAY Ç Aylar önce
Vecihi Hürkuş, Türk pilot, mühendis ve girişimcidir. Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biridir, Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisidir, Türkiye'nin ilk yerli uçağını üretmiştir.
Zemine Quliyevanın ən sevdiyi mahnısı Vəfa Sərifovanın-Eyn Quliyeva
Zemine Quliyevanın ən sevdiyi mahnısı Vəfa Sərifovanın-Eyn Quliyeva Aylar önce
Allah rahmet eyləsin sizlere 🤲🤲🤲🤲💚💚💚💚💖🌹🌹🌹🌹❤️❤️❤️😔😔😔😔🥺🥺
Fehmi Hüseynli
Fehmi Hüseynli Aylar önce
Munir Özkül dev oyuncuydu.Gerçekten her filminde üst dizeyde oyunculuk yapmıştır.
Gülen Gözler - Evin İpoteği
14:19
ARZU FİLM
görünümler 207 B
ALI471 x UZI - ACAYIP [official video]
2:59
2050 Yılında Youtuberlar | 200 Liraya Video Çekiyorlar
8:08
Dreamcatcher(드림캐쳐) 'BEcause' MV
3:14
Dreamcatcher official
görünümler 7 Mn
Gülen Gözler - Sana Kız Vermem
6:51
ARZU FİLM
görünümler 917 B
Seviyorum Veriyor Musun? - Gülen Gözler
4:59
ARZU FİLM
görünümler 11 B
Gülen Gözler - Yaşar Usta'nın Evi Terkedişi
8:11
Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor | FULL HD
1:27:25
YÜZ NUMARALI ADAM | Kemal Sunal Filmi (Restorasyonlu)
1:20:22
Kemal Sunal Filmleri
görünümler 695 B
Tosun Paşa - Yeşil Vadi
14:46
ARZU FİLM
görünümler 1,1 Mn
Bizim Aile - Alışma Süreci
18:02
ARZU FİLM
görünümler 1,3 Mn
Erkek Güzeli Sefil Bilo | FULL HD
1:05:19
ARZU FİLM
görünümler 4,8 Mn
ALI471 x UZI - ACAYIP [official video]
2:59
2050 Yılında Youtuberlar | 200 Liraya Video Çekiyorlar
8:08
Dreamcatcher(드림캐쳐) 'BEcause' MV
3:14
Dreamcatcher official
görünümler 7 Mn
Nabız
3:19
Various Artists - Topic
görünümler 764 B